آنتی‌ویروس‌های برتر را بشناسید

لیست مقایسه‌ای آنتی‌ویروس‌های شناخته شده برای کاربران اینترنت، منتشر شد. 

در دنیای مجازی سرشار از خطر و ناامنی این سپرهای امنیتی و دیوارهای مستحکم هستند که حرف برای گفتن دارند چراکه پشت بسیاری از افراد یک جامعه، کشور و حتی یک جهان به آن‌ها گرم است. 

این وظیفه خطیر در دنیای امروز بر گردن شرکت‌های امنیتی و نرم‌افزارهای ایمن گزارده شده است و کاربران رایانه‌یی و مخصوصا فضای مجازی سیستم‌های خود را اول به این نرم‌افزارها مجهز کرده و بعد به آن‌ها سپرده‌اند. 

نرم‌افزارهایی همچون کسپرسکی، مکافی و پاندا در سمت لشکر دوست و حامیان سیستم‌های رایانه‌یی دیده می‌شوند و این خود موضوعی برای رقابت بین اعضای این تیم و سازندگان آن‌ها به وجود آورده است تا حتی شده با به روزآوری‌های سریع و به هنگام و جلوتر از رقبای خود، روزنه‌ای برای نفوذ به خرابکاران نگذارند و با این وجود گاهی خود را به شکل لشکر روبه‌رو درآورده تا با نفوذ در بین آن‌ها چیدمان‌شان را رصد کرده و در موقعیتی مناسب ضربه کاری را وارد آورند. 

حال مرکز ماهر به مقایسه این آنتی‌ویروس‌ها در تیرماه پرداخته تا توانمندی آن‌ها را شناسایی و بدافزار‌ها را به دیگران بشناساند و الگویی مناسب را برای کاربران به تصویر بکشاند و حتی علاوه بر اینها جایگاه هر آنتی ویروسی را در بین رقبا نشان دهند. 

در این گزارش آمده است: 
آنتی ویروس G-DATA با 96 درصد تشخیص درست و 1 درصد تشخیص اشتباه در صدر جدول، KASPERSKY با 95 درصد تشخیص موفق و 1 درصد ناموفق رتبه دوم و NOD32،NORTON،BITDEFENDER هرکدام با 90 درصد تشخیص درست و 1 درصد خطا رتبه سوم را مشترکا به خود اختصاص دادند. 

پس از آن‌ها AVIRA ،PANDA ،F-secure به ترتیب هرکدام با 89 ،87 ،84 درصد موفقیت و 1 ،2 ،1 درصد خطا در رتبه‌های چهارم تا ششم ایستادند. 

IMEN و AMNPARDAZ ،TREND-MICRO ،MCAFEE ،AVG ،SOPHOS ،AVAST نیز هرکدام به ترتیب رتبه‌های هفتم تا آخر را از آنِ خود کردند. 

امیدواریم با اهمیت به تولید و خدمات داخل در حوزه فن‌آوری اطلاعات روز به روز شاهد اضافه شدن اسامی ایرانی در این لیست باشیم.

 

/ 3 نظر / 31 بازدید
سجاد

حسین جون فرستادنم تهران هفته بعد باید برم تهران اونجا دیگه معلوم میشه

میخک

سلام حسین عزیز بعد از مدتها با یه داستان به روزم خوشحال میشم به دیدنم بیایی[گل]

سایت دانلود نرم افزار

سلام. من از بازدید کننده های قدیمی وبلاگ شما هستم. با توجه به محتوای خوبی که دارید، خوشحال میشم اگر با هم تبادل لینک داشته باشیم. لطفا سایت من رو ببینید و اگر مایل بودید توی سایتم برام پیغام بگذارید تا تبادل لینک کنیم. قبلا هم پیغام گذاشتم براتون ولی جوابی ندادین :( راستی لینک کوتاه شده ست. اگر روش کلیک کنید سایت من باز میشه.