پاک کردن رد پاها در کادر سرچ موتورهای جستجو !!! :

شاید تا کنون مطالب فراوانی را در موتورهای جستجو (مثل yahoo و google ) سرچ کرده اید.اما اگر دقت کرده باشید هرگاه می خواهید کلمه یا عبارتی را در کادر جستجو وارد کنید، تمامی مطالبی که قبلا سرچ کرده اید ظاهر می شوند که ممکن است برایتان خوشایند نباشد.در صورتی که بخواهید آنها را پاک کنید به طوریکه موارد جستجوهای قبلی شما دیگر ظاهر نشود،کافیست به محض ظاهر شدن آنها کرسر موس را روی روی آنها برده تا highlight شوند و سپس دکمه delete را بزنید.توجه داشته باشید که با هر بار زدن delete تنها گزینه انتخاب شده پاک خواهد شد.بنابراین لازم است برای پاک کردن تمامی محتویات، به طور مکرر از کلید delete استفاده کنید.

به طور کلی می توان ردپاهای به جا مانده در اکسپلورر را به روش های زیر پاک کرد:

1- از داخل پوشه
history با زدن دکمه clear history : به این طریق که از منوی tools گزینه internet options را انتخاب کنید.در سربرگ general به این دکمه دسترسی خواهیم داشت. همانطور که می دانید history محل نگهداری آدرس سایتهای بازدید شده است.

2-از داخل پوشه
temporary : برای رسیدن به آن از منوی tools گزینه internet options را انتخاب کنید.در سربرگ general دکمه settings را بزنید.حال روی دکمه view files کلیک کنید.می بینید که تمامی مطالبی که قبلا باز کرده اید بخصوص عکس های رؤیت شده در سایتها اینجا ذخیره شده اند.اما برای پاک کردن آنها میتوانید در کنار دکمه settings ، دکمه delete files را بزنید.

3-اگر دقت کرده باشید زمانی که آدرس سایتها را وارد می کنید تمام این آدرس ها در نوار آدرس باقی می ماند.برای پاک کردن آنها از این نوار بایستی از رجیستری ویندوز استفاده کنید.بدین صورت که ابتدا از منوی
start گزینه run را انتخاب کنید.سپس در کادر run تایپ کنید regedit و اینتر را بزنید.حال مسیر زیر را درپنجره باز شده ادامه دهید:

                                                                                  
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\MICROSOFT\INTERNETEXPLORER\TYPEDURLS

حال در سمت راست تمامی آدرس هایی که وارد کرده اید لیست شده اند.کافیست هر کدام را که می خواهید حذف کنید.در پایان سیستم را
restart کنید.

4-پاک کردن موارد جستجو در کادر سرچ که در بالا گفته شد.

با بکار گیری این موارد هیچ رد پایی از جستجو و گردش در اینترنت بر روی سیستم باقی نمی ماند.
موفق باشید

/ 0 نظر / 49 بازدید