تم‌های مخفی Windows 7

یکی از ویژگی‌های بارز Windows 7 ظاهر زیبا و جذاب آن است. این ویژگی به کمک تم یا قالب‌های موجود در آن شکل می‌گیرد.در Windows 7به طور پیش فرض ۶ تم قابل انتخاب است که با انتخاب هر تم، ظاهر صفحه دسکتاپ و صداهای موجود در ویندوز تغییر می‌کند. اما بایستی بدانید که در Windows 7، علاوه بر تم‌های موجود، ۵ تم دیگر نیز به شکل مخفی وجود دارد! در این ترفند نحوه آشکارسازی و انتخاب این تم‌های مخفی را برای شما بازگو خواهم کرد.این قالب‌های مخفی با محوریت کشورهای استرالیا، کانادا، بریتانیا، ایالات متحده و آفریقای جنوبی ساخته شده‌اند و شامل تصاویر پشت زمین‌های از این کشورها هستند.بدین منظور؛ ابتدا بایستی قابلیت مشاهده فایل‌های مخفی سیستم را فعال نمایید.توضیحات در ادامه مطلب


در منوی Start عبارت Folder Options را وارد کرده و Enter بزنید.


در پنجره Folder Options به تب View بروید.


ابتدا گرینه Show hidden files, folders, or drives را فعال کنید. سپس تیک گزینه Hide protected operating system files را بردارید و Yes را انتخاب کنید. سپس پنجره را OK کنید.

اکنون وارد Computer شوید.حال به مسیر C:\Windows\Globalization\MCT مراجعه کنید.در این مسیر ۵ فولدر مشاهده می‌کنید. این ۵ فولدر متعلق به ۵ تم مخفی هستند و عبارات ٢ حرفی که در نام آنها مشاهده می‌کنید مخفف کشورهایی هستند که در بالا نام بردیم.


به دلخواه وارد یکی از پوشه‌ها شوید. سپس به فولدر Theme مراجعه کنید و بر روی فایل موجود در آن دو بار کلیک کنید.


تم مورد نظر انتخاب شده و در حافظه ویندوز ذخیره شده است.این کار را در هر ۵ فولدر انجام دهید.اکنون در صورتی که بر روی فضای خالی از صفحه دسکتاپ راست کلیک کنید و Personalize را انتخاب کنید، در قسمت My Themes این ۵ تم جدید را مشاهده می‌کنید. با کلیک بر روی هر کدام تم مورد نظر انتخاب می‌شود.

موفق باشید

/ 1 نظر / 56 بازدید
خانم قاسم خانی

عالیه دستت درد نکنه پیشنهاد میکنم همه استفاده کنن [گل]