گذاشتن پسورد بر روی پرونده های آفیس

ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که آیا امکان قرار دادن پسورد بر رویپرونده های مختلف آفیس وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. با استفاده از ترفندی که هم اکنونبه شما معرفی خواهید کرد ، میتوانید با استفاده از قابلیتهای نسخه جدید آفیس بر رویپرونده های ساخته شده توسط نرم افزارهای Word ، Excel و PowerPoint پسورد بگذارید ،به طوری که مشاهده این پرونده ها تنها با وارد کردن پسورد صحیح امکان پذیر باشد.


بدین منظور:
یکی از برنامه های Word ، Excel و یا PowerPoint را اجرانمایید.
از منوی Tools بر روی Options کلیک کنید.
اکنون به تب Security بروید.
در این قسمت دو فیلد را مشاهده میکنید. یکی قسمت Password to open ودیگری Password to modify میباشد.
کاربرد قسمت Password to open بدین شکل استکه با وارد کردن پسورد در این بخش و ذخیره آن ، با هر بار باز کردنفایل محافظت شده ، از شما پسورد خواسته میشود و تا زمانی که پسورد را وارد نکنیدامکان هیچ کاری را نخواهید داشت.
اما عملکرد بخش Password to modify بدین شکلاست که پس از ذخیره پسورد در فایل ، بعد از اجرا نمودن فایل گزینه ای به نامRead Only در اختیار کاربر قرار میگیرد که با استفاده از میتوان تنها فایل را مشاهده کردو در صورت تغییر به شکل جدا آن را ذخیره نمود. در نتیجه فایل هیچ تغییری نمیپذیرد.

دقت کنید پس از انتخاب پسورد و زدن دکمه OK نیاز به وارد کردن مجددپسورد میباشد.
در صورتی هم که هر دو قسمت توسط شما پسورد گذاری شود ، هنگام بازکردن فایل دوبار از شما پسورد خواسته میشود.
نیازی به انتخاب دو پسورد یکسانبرای دو قسمت وجود ندارد.
لازم به ذکر است در انتخاب پسورد دقت کافی به خرج دهید، اگر دو پسورد میگذارید این دو پسورد را حتما به خاطر بسپرید چرا که غیر قابلبازیابی نیست (مگر در موارد خاص توسط نرم افزارهای مخصوص)

اختصاصی از Cmputer Times

/ 4 نظر / 27 بازدید
آمــــار بـــر | سيستم افزايش بازديد و امار وبگاه شما

سلام دوست عزيز افزايش امار سايت يا وبلاگ شما 15 تا 20 هزار بازديد روزانه تضميني و کاملا واقعي با کمترين قيمت ممکن تبليغ کنيد و از بازديد بالاي خود لذت ببريد همراه با تست رنک گوگل و رتبه الکساي شما تضمين ميشود! با ايدي زير تماس بگيريد( ادد کنيد لطفا) maziar.star@yahoo.com http://www.amarbar.ir

محدثه

قالب جدید مبارک ،چه خومشل شده لوگوی نازی طراحی کردی کلا تغییرات زیاده چه خوب امتحان کنم همه افیسارو قفل کنم [چشمک]

م.ر

واقعا[تعجب] اخ جووون[قلب]