اولین سریLCD با تکنولوژی جدیدIGZO

این تکنولوژی صفحات، که بر اساس ترکیب شیمیایی" ایندیوم، گالیوم، زینک اکساید" است، می تواند در نمایش جزئیات، شفافیتی به میزان دو برابر بیشتر از پنل‌های فعلی ایجاد کند و به نحو چشمگیری سبب کاهش مصرف انرژی تا سطح 90 درصد شود؛ این تکنولوژی موجب می‌شود که با وجود کاهندگی مصرف انرژی، ترانزیستورهای فیلم موجود در صفحات، باریک‌تر و شفافیت پیکسل‌ها بیشتر باشد. همچنین تکنولوژی تنظیم کننده تصویر UV2A شارپ که پیش از این در تلویزیون‌های AQUOS وجود داشت در این پنل‌ها نیز موجود است.
 در حال‌حاضر شارپ این تکنولوژی را تنها بر روی نمونه‌های تبلت، لپ‌تاپ و مانیتورهایی چون تبلت‌های7 اینچی با رزولوشن 1280 x 800 و تراکم پیکسلی( تعداد پیکسل در هر اینچ)217 و مانیتور 32 اینچ با  رزولوشن840 x 2160  و تراکم پیکسل 140 انجام داده است. به گفته کارشناسان این شرکت این نمونه‌ها اختصاصا جهت سنجش بازار تولید شده‌اند و در صورت استقبال مشتریان به شکل انبوه تولید می‌شوند.
به‌نظر می‌رسد به‌زودی تکنولوژیIGZO به دلیل مصرف پایین انرژی در حین ایجاد کیفیت تصویری دوچندان، در محصولات شرکت‌های اینتل و اپل همچون اولترا‌بوک‌ها، آیفون و آیپد مورد استفاده قرار گیرند.
نکته جالب توجه این که ساخت این LCD‌ها با تکنولوژی IGZO که در‌حال‌حاضر اختصاصا جهت تولیدات سایز کوچک تا متوسط به ویژه تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها خواهد بود، هم‌اکنون در تاسیسات کامیاما یعنی دقیقا جایی که در سال 2006 اولین پنل‌های LCD برای تلویزیون شارپ متولد شدند، آغاز شده است

/ 3 نظر / 31 بازدید
SHOHRE

نام محصول : آموزش هک محتوا : 3CD با این مجموعه شما میتوانید به یک هکر حرفه ای تبدیل شوید. آموزش از مقدماتی تا پیشرفته همراه با بیش از 10 ساعت فیلم آموزشی بصورت کاملا مولتی مدیا. شامل: * ترفندهای یاهو مسنجر * دیدن وب کم افراد بدون اجازه آنها * قدرتمندترین بوترهای سازگار با یاهو مسنجر * نکات طلایی در استفاده از بوترها * ورود به روم با بیش از 100 ID ـ VC کشی * نحوه استفاده از PROXY GRABBER و ده ها موارد آموزشی دیگر.

م.ر

[ماچ]