آموزش فارسی XML

ایجاد فن آوری اکس‌ام‌ال (XML) یا زبان نشانه‌گذاری امتدادپذیر (eXtensible Markup Language) را باید بدون تردید یکی از بزرگ‌ترین و اساسی‌ترین گامهایی به حساب آورد که در مسیر حل مشکل مقیاس‌پذیریدر اینترنت مدرن برداشته شده‌است. پس از ایجاد اکس‌ام‌ال توسّط کنسرسیوم وب جهان‌شمول (W3C) در سال ۱۹۹۶ (میلادی)، دست‌اندرکاران بسیاری از پروژه‌های محاسبات گسترده به استفادهٔ گسترده از آن روی آوردند.

در حال حاضر، گوناگونی، میزان، و ابعاد فراوان به‌کارگیری اکس‌ام‌ال در اغلب زمینه‌ها و ساختارهای اینترنت امروزین به راستی شگفت‌آور است. فقط به عنوان نمونه، باید یادآور شد که تقریباً تمامی فنّ‌آوری‌های خدمات وب ، گرافیک برداری مقیاس‌پذیر، آردی‌اف، و بسیاری از موارد دیگر، تنها با اکس‌ام‌ال انجام‌پذیر است.

 

 

چرایی و چگونگی این امر برای فهم آسانتر و درک همه جانبه‌تر اینترنت در حال حاضر، و به ویژه، جهت آشنایی با تدابیری که بشر برای هموار نمودن راه‌های امتداد و گسترش آن در آینده اتخاذ خواهد کرد، از اهمیت بالایی برخوردار است.
 

کتاب آموزش فارسی XML راهنما و مرجع مناسبی برای یادگیری این زبان پرکاربرد است . شما می توانید این کتاب را به همراه نمونه مثال ها و تمرین های آن به صورت رایگان دانلود نمایید .

 

 

دانلود کتاب الکترونیک آموزش فارسی XML

نام کتاب : آموزش فارسی XML

نویسنده : الیزابت کاسترو (elizabeth castro)

 

ترجمه : مهندس افروز کاشف الحق  -  دکتر علی یونسی

ناشر : -

تعداد صفحات : ۱۰۰

فرمت کتاب الکترونیک : pdf

دانلود کتاب XML

http://www.persiantut.com/?file_id=24

/ 0 نظر / 27 بازدید