کارت گرافیکی که تمامی بازی های 2008و2009را ساپرت میکندبانام گیگا9400 جی تی

Sparkle 9400GT

شرکت اسپارکل سری جدیدی از کارتهای گرافیکی خود را رونمایی کرد ، این کارت گرافیکی که از نسل DDR2 است با دو ظرفیت 512 مگابایت و 1 گیگابایت پا به عرصه رقابت گذاشته تا باری دیگر انتظارات کاربران را برآورده نماید. کارت گرافیکی 9400 GT مجهز به پردازنده گرافیکی G96 با فناوری ساخت 55 نانومتر است که در فرکانس 550 مگاهرتز فعالیت می‌کند. پردازنده ‌گرافیکی این کارت بوسیله رابط حافظه 128 بیتی خود با حافظه تعبیه شده روی برد در ارتباط است. بر اساس اطلاعات ارائه شده حافظه این کارت‌گرافیکی در فرکانس 1400 (700 مگاهرتز موثر) فعالیت می‌کند که این مسئله پهنای باند 12.8 گیگابایت در ثانیه را برای این محصول ارزان قیمت به ارمغان می‌آورد. 9400GT مجهز به 16 واحد سایه‌زنی پیشرفته است که در مجموع 16 واحد کمتر از برادر بزرگتر خود 9500GT است. کارت‌گرافیکی9400GT  با فناوری SLI لذت هیجان و استفاده از بازی‌های پیشرفته با وضوح بالا و جدیدترین نرم‌افزارهای مربوط به سرگرمی‌های کامپیوتری را به کاربران ارایه می‌دهد. پردازنده گرافیکی کارت 9400 GT مجهز به نسل دوم فناوری پیشرفته PureVideo است که این ویژگی امکان پردازش تصاویری ویدیویی با وضوح بالا و رنگ‌های طبیعی را بری لذت بردن از فیلم‌ها و بازی‌ها جدید برای کاربران به ارمغان می‌آورد . علاوه بر این محصول تازه وارد شرکت nvidia از دو فناوری جدید این شرکت با نام‌های CUDA و Physx پشتیبانی می‌کند که در ادامه توضیحی کوتاه در مورد این فناوری‌ها بیان می‌کنیم. فناوری جدیدی که شرکتnvidia  به تازگی در کارتهای گرافیکی خود از آن استفاده کرده فناوری جنجالی CUDA (Compute Unified Device Architecture) است که در محیط ویندوز ویستا با انجام محاسبات پردازش پیشرفته باعث کاهش فشار کاری پردازنده در نرم افزارهای پیچیده برنامه نویسی و مهندسی می‌شود. فناوری بعدی که در مورد کارت گرافیکی 9400GT کاربرد فراوانی برای بازی دوستان دارد فناوری Physx است که یک نمایش واقعی و ملموس از ضربات فیزیکی در محیط‌هایی با جزئیات گرافیکی بالا را برای بازی دوستان به ارمغان می‌آورد .

 

همانگونه که در جدول و تصاویر  مشاهده می‌کنید کارت‌گرافیکی 9400GT یک سر و گردن از محصول هم‌رده خود در سری هشت قوی‌تر است که این موضوع نشان‌دهنده حرکت شرکت nvidia برای ارائه محصولات مناسب‌تر با قیمت پایین‌تر دارد. یکی از تغییراتی که در محصول تازه وارد این شرکت بیش از سایر 29 میلی‌متر به علت استفاده از فناوری 55 نانومتر است. nvidia با استفاده از این فناوری علاوه بر کاهش سطح Die باعث کاهش میزان توان مصرفی این کارت‌گرافیکی در فرکانس‌های بالاتر شده است که این مسئله امکان استفاده از این کارت‌گرافیکی را در سیستم‌های استاندارد فراهم می‌کند.

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
مهـــــــــران

سلام دوست خوبم از دیدن وبلاگت خیلی لذت بردم و به شما تبریک می گم. دوست داشتید و قابل دونستید به این "کهنه درخت" یه سر بزنید. براتون آرزوی آرزوهای بزرگ دارم