چگونه دو کامپیوتر را با کابل USB یکدیگر متصل کنیم؟

چگونه دوکامپیوتر را با کابلUSB یکدیگر متصل کنیم؟

آیا می دانید که می توان 2 کامپیوتر را با یک کابلUSBــUSB ساده به یکدیگر متصل کرد؟

اگر دو کامپیوتر در خانه یا محل کار خود دارید که برای استفادهاشتراکی از فایلهای موجود در هر کدام می خواهید آن دو را به یکدیگر وصل کنید. اینروش یکی از سریعترین روشهای موجود است.

برای اتصال دو کامپیوتر استفاده از یک هاب یا روتر همیشه کارمعقولی نیست. بلکه استفاده از یک کابلUSBــUSB بسیار کاربردیو عملی تر است. با این روش حتی می توانید اتصال اینترنتی را بین دو کامپیوتر بهاشتراک بگذارید.

در این آموزش کوتاه برای شما نحوه اتصال دو کامپیوتر با یککابل خاصUSBــUSB آموزش داده می شود.

1ــ یک کابلUSBــUSB بخرید.

اولین مرحله برای اتصال دو کامپیوتر از طریقUSB پیدا کردن کابلUSBــUSB است در این مرحله باید بسیار دقت کنید. شما به نوعی کابل احتیاج داریدکه اصطلاحاً به آنBridge یا کابلشبکهUSB می گویند. این بدانمعناست که در این کابل قابلیت اتصال دو کامپیوتر وجود دارد.

 

 در این کابلها یک مدار الکتریکی واسط وجود دارد و دو سر کابلدارای سوکت نوعA است. شما میتوانید کابلی بخرید که چیپBridge آنUSB1.1 با سرعت 12Mb بر ثانیه یاUSB2.0 با سرعت 480 Mb بر ثانیه باشد البته توصیه ماUSB2.0 است. چون سرعت آن به مراتب بیشتر است. به خاطر داشته باشید شبکه هایاترنت دارای استاندارد 100Mb برثانیه هستند.

 

 

2ــ نصب

بعد از اینکه کابل را بدست آوردید می توانید آن را متصل کنید. اولین کاری که باید بکنید نصب نرم افزار یا درایور کابل است.

بیشتر کابل ها 2 مود را پشتیبانی می کنند:

1ــlink mode:در این حالت میتوانید به آزادی فایل ها را بین دو کامپیوتر کپی کنید.

2ــnetwork mode:در این حالت فقطکپی کردن فایل نیست که می توانید انجام دهید، بلکه می توانید فولدرها، پرینترها وارتباط اینترنتی را هم به طور اشتراکی استفاده کنید.

3ــ شروع به استفاده از اتصال خودکنید.

اگر از کابل خود در حالت لینک (link mode) استفاده کنید. به سادگی به برنامه ای که همراه نرمافزار کابل است دست پیدا می کنید و می توانید فایل های خود را انتقالدهید.

اگر از کابل خود در حالت شبکه (network mode) استفاده می کنید. باید کارهایزیر را انجام دهید.

ــ وارد قسمتnetwork connection شوید.آدپترهای شبکه که متصل هستند را میبینید.

ــ اکنون بر روی آدپتری که کامپیوتر شما را به اینترنت متصل میکند راست کلیک کنید.

گزینهproperties را انتخاب کنید. در برگهAdvanced برای گزینهAllow other network users to connect through this computers Internet connection. یکعلامت تیک قرار دهید.

ــ بعد از اینکه این کارها را انجام دادید کامپیوتر خود راrestart کنید. اکنون کامپیوتردیگر هم می تواند به اینترنت متصل شود.

شاید استفاده از هاب برای دو کامپیوتر کار مطمئن تری به نظربرسد ولی باید پول بیشتری هم خرج کنید به هر حال تصمیم با شماست

 

/ 0 نظر / 8 بازدید