سرعت بالای اتصال بی‌سیم با مودم ADSL Planet ADN-4000

 

محصولات Planet در بازار ایران با قیمت مناسب و کیفیت خوب خود شهره کاربران هستند. یکی از آخرین محصولات این شرکت که از جدیدترین تکنولوژی حال حاضر در حوزه شبکه‌های بی‌سیم بهره می‌برد ADN-4000 نام دارد که یک مودم ADSL بی‌سیم است. طراحی به کار گرفته شده در بدنه این دستگاه به خصوص در قسمت رویی، شبیه به برخی از محصولات قدیمی این شرکت است.

 

سرعت بالای اتصال بی‌سیم با مودم ADSL PlanetADN-4000
محمدامین ناهید- دنیای کامپیوتر و ارتباطات
محصولات
Planet در بازار ایران با قیمت مناسب و کیفیت خوب خود شهره کاربران هستند. یکی از آخرین محصولات این شرکت که از جدیدترین تکنولوژی حال حاضر در حوزه شبکه‌های بی‌سیم بهره می‌برد ADN-4000 نام دارد که یک مودم ADSL
بی‌سیم است. طراحی به کار گرفته شده در بدنه این دستگاه به خصوص در قسمت رویی، شبیه به برخی از محصولات قدیمی این شرکت است. این طراحی با اصالت در کنار رنگ تمام سفید بدنه دستگاه به آن ظاهری دلنشین بخشیده است.

ADN-4000 برای برقراری ارتباط بی‌سیم از استاندارد 802.11n پشتیبانی می‌کند. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم این استاندارد به عنوان پرسرعت‌ترین استاندارد بی‌سیم، با حداکثر سرعت 300Mbps در تبادل داده‌ها، در حال حاضر شناخته می‌شود. این دستگاه با بهره‌گیری از این استاندارد بی‌سیم علاوه بر سرعت بالا، محدوده وسیعی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد تا جایی که می‌توان ادعا کرد نسبت به دستگاه‌های تحت استاندارد802.11g بیش از دو برابر این محدوده افزایش پیدا کرده است. لازم به ذکر است که این دستگاه علاوه بر استاندارد 802.11n، از استانداردهای 802.11g با سرعت 54Mbps و 802.11b با سرعت 11Mbps نیز پشتیبانی می‌نماید.

از آنجایی که این مدل برای برقراری ارتباط بی‌سیم از فرکانس 2.4
Ghz استفاده می‌کند، امکان پشتیبانی از استاندارد 802.11a توسط آن وجود ندارد. البته به این نکته نیز باید توجه کرد که امروزه دستگاه‌های تحت استاندارد 802.11a در محیط‌های indoor خیلی کم به کار گرفته می‌شوند. بهره‌گیری از تکنولوژی MIMO برای چندگانه کردن کانال‌های ارسال و دریافت داده‌ها که خود به نوعی مکمل استاندارد 802.11n محسوب می‌شود، عامل دیگری برای کارآمدتر کردن ارسال و دریافت اطلاعات به صورت بی‌سیم در این دستگاه است. ارسال و دریافت داده‌های بی‌سیم توسط 3 آنتن جداشونده که در پشت دستگاه تعبیه می‌شوند صورت می‌گیرد. قدرت مانور هریک از این آنتن‌ها در حالت نصب شده 360 درجه است. تمام عوامل ذکر شده در بالا موجب می‌شوند که شبکه بی‌سیم ایجاد شده توسط ADN-4000 یک شبکه قدرتمند و پایدار با سرعت بالا باشد.

اما علاوه بر ارتباط بی‌سیم با سرعت بالا،
Planet برای این دستگاه پیش‌بینی ارتباط کابلی Ethernet را نیز داشته است. ADN-4000 از چهار پورت RJ-45 با سرعت 10/100Mbps برخوردار است که می‌توان از آنها جهت اتصال به چهار دستگاه توسط کابل Ethernet استفاده نمود. به این ترتیب شما می‌توانید در شبکه خود هم ارتباط بی‌سیم و هم ارتباط کابلی درنظر بگیرید کنید. علاوه بر این 4 پورت RJ-45، یک پورت RJ-11 نیز تحت عنوان پورت WAN در این مدل تعبیه شده است. این پورت به شما امکان می‌دهد که کابل ADSL خود را به دستگاه متصل نمایید. ADN-4000 از تمام استانداردهای ADSL شامل ADSL2/2+ پشتیبانی می‌کند. قابل ذکر است که این دستگاه از تکنولوژی NAT برای به اشتراک‌گذاری اینترنت بین کاربران نیز پشتیبانی می‌نماید.

تعبیه دکمه
Reset در این مدل به شما امکان راه‌اندازی مجدد ساده دستگاه را می‌دهد. اگر این دکمه در دستگاه تعبیه نمی‌شد این کار یا باید به صورت نرم‌افزاری از طریق پنل و یا با قطع برق دستگاه به مدت 10 ثانیه صورت می‌گرفت ولی حالا با فشار یک دکمه به ساده‌ترین شکل ممکن دستگاه ریست می‌شود. ADN-4000 از یک دکمه WPS نیز بهره می‌برد. تکنولوژی WPS به شما امکان می‌دهد که تنها با فشار یک دکمه ارتباط بی‌سیم شبکه خود کاملاً امن نمایید. این کار تحت این استاندارد به صورت کاملاً خودکار صورت می‌گیرد. تنها باید به این امر توجه کنید که کارت شبکه دستگاه کاربر نیز از WPS پشتیبانی نماید.

استانداردهای امنیتی بی‌سیم
WEP، WPA و WPA2 خیال شما را از امنیت ارتباطات بی‌سیم در شبکه راحت کرده‌اند. امکانات مدیریتی تعبیه شده در این مدل نسبت برای دستگاهی در این حد و اندازه کاملاً کافی است. ADN-4000 به شما امکان فیلتر کردن آدرس MAC دستگاه‌های فعال در شبکه را جهت کنترل دسترسی به شبکه داخلی می‌دهد. از سوی دیگر فیلتر کردن URLهای دلخواه برای ایجاد یک فیلترینگ کوچک در محیط شبکه توسط این مدل برای شما فراهم آمده است. رابط کاربری تحت وب این دستگاه به شما اجازه می‌دهد که از هر دستگاه موجود در شبکه که از یک مرورگر اینترنت برخوردار باشد، بتوانید تمام قابلیت‌های ADN-4000 را تحت کنترل خود قرار دهید.


 

/ 1 نظر / 10 بازدید
فریده جلیلوند

اقای حسین عزیز . متشکرم . ولی دیر به دیر تشریف می اورید البته حق دارید . مطالبتان بسیار با ارزش است و من همیشه تاسف می خورم که چرا امکان استفاده از انها برایم سخت است ولی خوشحالم که به بلاگتان دسترسی دارم ممنون بی بی زمستون