Google play

همانطور که اطلاع دارید گوگل یک امکان جدید را به نام Google play را به سایت خود افزوده است. می خواهیم این مجموعه را بررسی و نحوه کار با آن را نیز بررسی کنیم.

  • دلیل طراحی Google play به این شکل چیست؟

تنها کافی است به آدرس  play.google.com بروید تا ظاهر طراحی شده برای Play را مشاهده کنید. مارکت اندروید گوگل ، فروشگاه مخصوص محصولات اپل ( iTunes ) ، بخش افزونه های مرورگر موزیلا فایرفاکس و … همگی نشان داده اند که کاربران از این سبک از طراحی و کار با این محیط رضایت دارند و با استفاده از این سکو می توان به انتشار برنامه ها و دیگر محتویات مورد نیاز کاربران در دستگاه های مختلف کرد.


البته هر یک از بخش های دیگر  Google Play نیز برای خود در گذشته بخش جداگانه ای داشتند. برای مثال قسمت آهنگ در گدشته همان سرویس Google Music بود که علاوه بر امکان گوش کردن به آهنگ ها در هر دستگاهی توسط اتصال به اینترنت و استفاده از آن می توانید با استفاده از برنامه مخصوص این بخش آهنگ و موسیقی مورد علاقه خود را نیز آپلود کنید.

  • نحوه کار با Play چگونه است؟

برای کار با این سرویس جدید تنها کافی است با استفاده از مرورگر سیستم و یا دستگاه اندرویدی خود به آدرس play.google.com بروید. با مشاهده صفحه اصلی این سرویس که در ۴ دسته اصلی فیلم ( Movies ) ، آهنگ ( Music ) ، بازی و برنامه های اندرویدی   ( Apps and Game ) و کتاب ( Book ) تقسیم شده است می توانید از جدیدترین و محبوب ترین محصولات موجود در Play آگاهی پیدا کنید.

توجه داشته باشید در کنار محصولات پولی موجود در این فروشگاه بسیاری از محصولات نیز به صورت رایگان ارائه می شوند پس مشکل در دسترس نبودن حساب پی پال    نمی تواند شما را از استفاده از این مجموعه منع کند. خوشبختانه بسیاری از قسمت های Play برای کاربران ایران نیز در دسترس است و در هنگام دریافت بازی ها و برنامه های اندروید نیز می توانید از آموزش چگونگی دسترسی به مارکت اندروید در ایران استفاده کنید. بعد از هر جستجویی با انتخاب گزینه Free در نوار ابزار موجود در این سرویس می توانید در صفحه نتایج تنها محصولات رایگان را مشاهده کنید.

/ 1 نظر / 60 بازدید
مسیر اسمان

[قلب] چه مفید وبه جا